O autorce

24. července 2011 v 17:05 |  O autorce
Michaela Burdová se narodila v Příbrami roku 1989, ale vyrůstala na malé vesničce poblíž Sedlčan. V Sedlčanech také v dětství nějaký čas navštěvova Základní uměleckou školu a později vystudovala Střední odbornou školu ekonomickou. V šestnácti letech začala psát svůj první fantasy román Poselstvní jednorožců a v září roku 2008 vyšel první díl této trilogie nazvaný Strážci dobra v nakladatelství Fragment. Třetí díl Záchrana Lilandgarie pak získal 3. místo v ceně dětí ankety SUK 2009.

Po Poselství jednorožců, které nyní vychází i v zahraničí - v srbském nakladatelství Evro Giunti - přichází na pulty knihkupectví další fantasy série, tentokrát tetralogie Křišťály moci. První díl s názvem Zrada temného elfa vyšel v září 2010 a poslední díl se chystá na jaro 2012. Autorka navštěvovala kurz tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého a v budoucnosti se hodlá dál věnovat psaní převážně fantasy literatury, která je jejímu srdci nejblíže, a milostným romancím s mysteriózní tématikou (upíři, vlkodlaci, duchové...).

Míša se od dětství věnuje také kreslení, které je jejím velkým koníčkem a přivedlo ji ke psaní. Ke svým knížkám maluje vlastní kresby a ilustrace, které se ale v knihách zatím neobjevily, kvůli nákladnosti po finanční stránce. V současnosti pracuje na obrazech šelem a dalších zvířat, protože ji zajímá zoologie a miluje zvířata.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.